В останньому випуску Release Notes ми представили список змін та удосконалень у функціоналі Moco. Тепер хочемо детальніше зупинитися на нових можливостях у модулях:
- «Організаційна структура»
- «Дистанційне навчання»
- «Гейміфікація»
- «Управління користувачами»
- «Зовнішній API»
Цей та інші релізи також доступні для ознайомлення на порталі документації СДН MOCO: docs.mocotms.com
Модуль «Організаційна структура»
- Оновлення Довідника тегів
Виконано доопрацювання в модулі Організаційна структура, а саме: перенесено сторінки Довідник тегів та Правила присвоєння тегів як вкладок на сторінку Управління тегами зі збереженням усього функціоналу. Усі пов’язані з тегами функції тепер згруповані на одній сторінці. Це робить управління тегами зручнішим та логічно впорядкованим.
-
Відтепер сторінка Управління тегами містить такі вкладки: Довідник тегів, Історія змін тегів користувачів, Історія змін тегів груп, Історія змін тегів підрозділів, Історія змін тегів посад, Правила присвоєння тегів.
-
Адміністратору доступна функція редагування під час створення і перегляду вкладки Управління тегами.
-
У майбутніх релізах заплановано подальше поліпшення цього функціоналу.

- Поліпшення графічного інтерфейсу довідників районів та міст
У системі МОСО реалізована можливість налаштування форми реєстрації відповідно до вимог кожного клієнта. За потреби користувач під час реєстрації може вказати країну, регіон, район, місто та адресу. Форма підтримує пошук району за назвою, а при виборі району автоматично підтягується перелік відповідних міст. Назви географічних об’єктів можуть бути локалізовані адміністратором системи. Уся введена інформація зберігається та доступна для перегляду в профілі користувача.
Для цього доопрацьовані сторінки Довідник районів та Довідник міст у модулі Організаційна структура.
Зміни на сторінці “Довідник районів”:
-
Пункт Довідник районів додано до лівого навігаційного меню.
-
На сторінці довідника відображаються поля: Порядковий номер, Назва району, Локалізована назва, Регіон, Країна.
-
Додано можливість видалення та редагування запису при наведенні на рядок із назвою району. Передбачено можливість локалізувати назви районів за необхідності.
-
У таблиці довідника показуються лише активні райони. Видалений район зникає з таблиці, але залишається в базі даних.
-
Реалізовано пошук за назвою району, країною та регіоном. Також у фільтрі можна задати кількість записів, що відображатимуться на сторінці.
-
Під час натискання на кнопку + Додати з’являється спливаюче вікно, у якому потрібно обов’язково вказати: назву району, країну, регіон.
Зміни на сторінці “Довідник міст”:
-
Пункт Довідник міст додано до лівого навігаційного меню.
-
Таблиця довідника містить такі поля: Порядковий номер, Назва міста, Локалізована назва, Країна, Код країни, Регіон, Район.
-
Редагування та видалення записів здійснюються під час наведення на рядок із назвою міста. Можна змінювати назву, локалізовану назву, країну, регіон та район, а також локалізувати назви міст.
-
Активні записи міст відображаються у таблиці довідника. Видалене місто зникає з таблиці, але залишається в базі даних.
-
Реалізовано пошук за назвою міста, країною, регіоном та районом. У фільтрі передбачено можливість задати кількість записів, що відображатимуться на сторінці.
-
Додавання нового міста здійснюється кнопкою + Додати. У спливаючому вікні потрібно вказати: назву міста, країну, регіон, а також район (необов’язкове поле).
Модуль «Дистанційне навчання»
- Збереження статистики за результатами опитування у PDF
Реалізовано збереження Звіту по відповідям опитування у форматі PDF. Віднині вся статистична інформація за результатами опитувань користувачів у вигляді графіків і таблиць, яку раніше можна було лише переглядати в системі, доступна для завантаження у вигляді файлів. Новий функціонал дозволяє адміністратору та користувачам швидко отримувати звіти у зручному форматі для подальшого використання. Це зручне рішення для клієнтів, які потребують друкованих чи архівних копій.
У модулі Дистанційне навчання в елементі курсу Анкета додано можливість експортувати у PDF статистику за результатами опитувань.
-
Унизу сторінки відповідей додано кнопку Експорт у PDF, при натисканні на яку завантажується PDF-файл.
-
Кнопка Експорт у PDF також доступна на вкладках Висхідний порядок і Низхідний порядок сторінки відповідей.
Адміністратору для експорту потрібно:
-
Перейти до модуля Дистанційне навчання → Каталог.
-
У каталозі курсів відкрити курс формату Анкетне опитування.
-
На сторінці Анкетне опитування перейти до кнопки Переглянути усі відповіді.
-
На сторінці зі статистикою відповідей користувачів для даного анкетного опитування, що відкриється, потрібно натиснути кнопку Експорт у PDF, щоб завантажити цей файл.
Користувач курсу з анкетним опитуванням має зробити таке:
-
На сторінці Анкетне опитування обрати та натиснути кнопку Переглянути усі відповіді, щоб побачити відповіді користувачів курсу.
-
На сторінці зі статистикою відповідей користувачів курсу для даного анкетного опитування натиснути кнопку Експорт у PDF, щоб завантажити цей файл.
- Забезпечення конфіденційності Звіту по відповідям опитування
Удосконалено Звіт по відповідям опитування — додано опцію вибору адміністратором ступеня анонімності виведення даних. Це дає можливість адміністратору отримувати звіти за створеними анонімними опитуваннями у двох варіантах — частково анонімному та повністю анонімному. Користувач-респондент може бачити, яке саме опитування буде проходити (анонімне або відкрите). Обмежений доступ до його ідентифікаційних даних забезпечує конфіденційність відповідей.
У межах нового оновлення модуля Дистанційне навчання додано фільтр Рівень анонімності з варіантами Повністю анонімний (приховує всі ідентифікаційні дані в колонках) та Частково анонімний (з відкритими параметрами повної назви підрозділу та посади респондента).
Як встановити ступінь анонімності Звіту по відповідям опитування:
-
Перейдіть до модуля Дистанційне навчання → Звіти → Звіт по відповідям опитування.
-
На сторінці Звіту адміністратора скористайтеся фільтром Опитування, оберіть Анонімне і натисніть Отримати звіт.
-
За замовчуванням на сторінці нижче з’явиться звіт з повністю прихованими даними респондентів (Повністю анонімний) і відповідями на запитання.
-
Щоб переглянути частково анонімний звіт, скористайтеся фільтром Рівень анонімності, оберіть опцію Частково анонімний і натисніть Отримати звіт.
-
На екрані з’явиться звіт, у якому адміністратору відображатимуться лише посада та повна назва підрозділу респондентів, а також відповіді на запитання.
-
Натисніть Експорт в Excel, щоб завантажити звіт. Залежно від обраної опції, він буде частково або повністю анонімний.
- Поліпшення форми Звіту по відповідям опитування
Доопрацьовано таблицю виведення даних Звіту по відповідям опитування. Додано окремі стовпчики для коментарів до кожної відповіді на запитання. Це дає змогу адміністратору під час формування звіту бачити коментарі окремо від відповідей та робить їх аналіз зручнішим, а сам звіт — наочнішим.
Зміни застосовані як у вебверсії, так і під час експортування в Excel.
Як переглянути коментарі до запитань у звіті:
-
Перейдіть до модуля Дистанційне навчання → Звіти → Звіт по відповідям опитування.
-
Заповніть обов’язкові поля (зокрема, Опитування) і натисніть Отримати звіт.
-
На сторінці нижче з’явиться Звіт по відповідям опитування з обраним набором даних, у якому наявні колонки коментарів до кожного з питань, в яких вони передбачені.
- Попередження про призначення курсу всім користувачам системи
У модулі Дистанційне навчання реалізовано механізм повідомлення про створення групового призначення без використання фільтрів у плагіні призначень через організаційну структуру. Система попереджає адміністратора про зарахування на курс усіх користувачів, зареєстрованих у системі, якщо під час призначення курсу не вибрано жодних обмежень. Це запобігає випадковому помилковому призначенню курсів і масовій розсилці сповіщень про це. Наприклад, у випадках створення групового призначення через організаційну структуру не на конкретну групу, а на підрозділ, посаду чи їхню комбінацію.
Розглянемо, як спрацьовує таке попередження:
-
Перейдіть до модуля Дистанційне навчання → Моє навчання → Каталог та оберіть курс.
-
Натисніть Детальніше та оберіть Призначення, а потім Призначення через організаційну структуру.
-
Створіть групове призначення на курс, перейшовши до вкладки Групове призначення.
-
Натисніть кнопку Призначити та створіть призначення без використання фільтрів.
-
Натисніть кнопку Зберегти. Система повідомить, що на цей курс буде зареєстровано всіх користувачів, які є в системі на даний момент.
-
Ви маєте погодитися з цими умовами та натиснути кнопку Продовжити або відмовитися, натиснувши кнопку Відміна.

- Можливість змінити логіку фільтра “Групи” у Звіті про проходження курсу
У модулі Дистанційне навчання реалізовано налаштування, яке дозволяє адміністратору вибирати логіку, за якою працюватиме фільтр Група у Звіті про проходження курсу. У налаштуваннях цього звіту було додано параметр Логіка роботи фільтра “Групи”.
Варіанти роботи фільтра:
-
При фільтрації за групами у звіт потрапляють результати всіх користувачів, присутніх в обраній групі
-
При фільтрації за групами у звіт потрапляють результати тільки тих користувачів, які були призначені на курс через плагін призначень “Призначення через організаційну структуру”, згідно з правилом “Група”
Адміністратор може налаштовувати роботу фільтра відповідно до актуальних потреб та формувати звіт згідно з обраним налаштуванням. Це рішення забезпечує гнучкість у використанні звітності для різних організаційних потреб.
Як працюють ці налаштування при формуванні звіту:
-
Перейдіть в Керування сайтом → Модулі → Звіти → Звіт про проходження курсів.
-
У налаштуваннях звіту перейдіть до параметру Логіка роботи фільтра “Групи”.
-
Виберіть потрібну логіку роботи фільтра (“При фільтрації за групами у звіт потрапляють усі користувачі, які присутні в обраній групі” або “При фільтрації по групах у звіт потрапляють тільки ті користувачі, які були призначені на курс через плагін призначення “Призначення через організаційну структуру”, згідно з правилом “Група”) та натисніть Зберегти зміни.
Як працює логіка роботи фільтра “При фільтрації за групами у звіт потрапляють усі користувачі, які присутні в обраній групі” при формуванні звіта:
-
Перейдіть у налаштуваннях до модуля Організаційна структура → Групи.
-
Оберіть групу і відкрийте вкладку Учасники.
-
Щоб перевірити способи, якими призначені учасники цієї групи на курс, відкрийте модуль Дистанційне навчання → Каталог і знайдіть курс, на який призначені користувачі з цієї групи.
-
Натисніть Детальніше та оберіть Призначення. Ви побачите, що у групі можуть знаходитися учасники, призначені на курс різними способами. Наприклад: Ручне зарахування, Самореєстрація, Призначення через організаційну структуру за персональним правилом, Автоматичне зарахування (autoenrolment), Призначення через ланцюжок узгодження заявок тощо.
-
Тепер сформуйте звіт. Відкрийте Звіт → Звіт про проходження курсів. Оберіть відповідний курс (Назва курсу) і групу (Групи).
-
Натисніть Отримати звіт. У звіті відобразяться всі користувачі, які були призначені різними способами, оскільки активне правило фільтру групи дозволяє фільтрацію таким чином, що у звіт потрапляють всі учасники обраної групи.
Як працює логіка роботи фільтра “При фільтрації по групах у звіт потрапляють тільки ті користувачі, які були призначені на курс через плагін призначення “Призначення через організаційну структуру”, згідно з правилом “Група” при формуванні звіта:
-
Відкрийте Звіт → Звіт про проходження курсів. Оберіть курс (Назва курсу), до якого призначена потрібна вам група (Групи).
-
Щоб перевірити, хто входить у цю групу, перейдіть до модуля Дистанційне навчання → Каталог і знайдіть відповідний курс.
-
Натисніть Детальніше та оберіть Призначення → Призначення через організаційну структуру → Групові призначення → Призначені люди. Ви побачите, що група складається з учасників, призначених на курс відповідно до правила групового призначення.
-
Сформуйте звіт. У звіті будуть відображатися учасники групи, які були призначені на курс за правилом групового призначення в плагіні призначень через організаційну структуру.
.gif)
- Поліпшення відображення результатів опитування для респондентів
У розгалужених опитуваннях курсів додано можливість приховування від користувачів гілок запитань, за якими не надані відповіді. Тепер в анкетах формату Багаторівневі питання (логічно пов’язані одне з одним, де гілка визначається вибраною відповіддю на “батьківське питання”), система автоматично приховує запитання, які не належать до обраної респондентом гілки. Це підвищує зручність перегляду результатів та покращує інтерпретацію відповідей.
Як бачить результати опитування респондент:
-
Увійдіть у призначений курс у форматі анкетного опитування з багаторівневими питаннями та натисніть кнопку Розпочати.
-
Натисніть кнопку Дайте відповіді на запитання та оберіть варіанти відповідей на запропоновані запитання.
-
Натисніть Подати анкету на розгляд → Продовжити, щоб побачити вкладку Ваші відповіді. Ви побачите лише ті запитання, на які давали відповіді.

Модуль «Гейміфікація»
- Поліпшення системи нагороджень в іграх
У модулі Гейміфікація додана можливість повторного нагородження учасника гри під час імпорту даних з файлу. Функціонал працює для імпорту нагород як в одну, так і в декілька ігор. В історії нагороджень зберігаються дата та час видачі нагород. Поліпшення забезпечує адміністратору гнучкість у видачі нагород та дозволяє уникнути обмежень і помилок у разі повторних імпортів.
Основні зміни:
-
Можливість багаторазового нагородження. Навіть якщо користувач отримав нагороду через імпорт, система дозволяє додатково нагороджувати його при повторному імпорті. Раніше видавалася лише одна нагорода, а повторне нагородження було доступне лише вручну. Тепер система додає всі нагороди, якщо у файлі імпорту вказано кілька записів із логіном або ІПН одного користувача.
-
Повідомлення при повторному нагородженні. Якщо нагорода вже була видана раніше, система виводить повідомлення про те, що нагороду буде видано повторно.
-
Збереження історії нагороджень. Фіксуються всі зміни — хто і коли нагородив користувача, якщо нагорода була змінена або додана повторно. Історію нагороджень тепер можна переглянути, адже на сторінці заходу при повторному нагородженні створюється окремий запис із зазначенням дати, часу та всіх деталей нагороди. Ця функція дозволяє уникнути помилок при імпорті, оскільки адміністратор бачить, коли і скільки разів було нагороджено учасника. Це запобігає ситуаціям, коли файл випадково завантажили двічі або некоректно внесли дані, що призвело б до дублювання нагород.
Як працює повторне нагородження:
-
Перейдіть до модуля Гейміфікація → Управління іграми та оберіть гру.
-
У грі відкрийте сторінку Періоди та оберіть період.
-
На сторінці періоду на вкладці Заходи оберіть захід, у якому вже були здійснені нагородження користувачів (вкладка Персональні нагородження) і видані нагороди (вкладка Видані нагороди) за логіном / ІПН.
-
Виконайте повторне нагородження користувача через імпорт по логіну.
Крок 1. Завантаження:
-
На вкладці Період гри натисніть кнопку Завантажити → Вибрати.
-
Оберіть файл для імпорту, в якому вказано логін користувача, що вже має нагороду.
-
Натисніть Далі.
-
Перейдіть до параметра Назва заходу та виберіть захід, у який буде імпортовано дані про нагороди.
Крок 2. Налаштування:
-
Перейдіть до параметра Логіка імпорту та налаштуйте схему імпорту.
Крок 3. Перевірка:
-
Система повідомить, що нагорода буде видана повторно, із зазначенням кількості користувачів, яких це стосується.
Крок 4. Результат:
-
Натисніть Завантажити, щоб закінчити завантаження файлу.
Після завершення імпорту на сторінці заходу на вкладці Персональні нагородження з’явиться запис про нагороду для користувача. Відповідний запис буде додано також на вкладку Видані нагороди.
-
Аналогічно виконайте повторне нагородження користувача через імпорт за ІПН.
-
Завантажте файл, де вказано ІПН користувача, який вже має нагороду в заході.
-
Визначте захід.
-
Налаштуйте імпорт.
-
Система надасть повідомлення про повторне нагородження.
-
Після імпортування даних на вкладці Персональні нагородження з’явиться запис про повторне нагородження користувача з усіма деталями нагороди.
- Вдосконалення графічного інтерфейсу модуля Гейміфікація
В інтерфейсі користувачів вдосконалено візуальне відображення даних — уніфіковано й оновлено стилістику сторінок модуля Гейміфікація:
-
Рейтинг користувача
-
Профіль учасника гри (попередня назва цієї сторінки — Публічний профіль користувача)
-
Нагороди
-
Магазин призів
-
Новини
Ці поліпшення здійснені для посилення клієнтоорієнтованості. Вони допомагають користувачам сприймати навчальний інтерфейс як більш зручний, інтуїтивно зрозумілий та приємний у використанні. Візуальні акценти і логічне розташування елементів зменшують когнітивне навантаження, а поліпшена читабельність полегшує сприйняття інформації. Доопрацювання верстки сторінки створює додаткові можливості для подальшої кастомізації.
Сторінка “Рейтинг користувача”:
-
Назву сторінки Загальний рейтинг винесено в окремий блок, змінено її шрифт для поліпшення читабельності.
-
Селектори фільтрів розміщено на всю ширину сторінки для зручності.
-
У звіті прибрано рамки таблиці, а бейджі відцентровано відповідно до записів.
Сторінка “Профіль учасника гри”:
-
Збільшено шрифт назви бейджів, щоб зробити їх більш помітними для користувачів.
Сторінка “Нагороди”:
-
Назву сторінки винесено в окремий блок.
-
Переліки бейджів, що належать до різних ігор, відділено та розміщено в окремих блоках. Це дозволяє візуально розділити нагороди різних ігор.
-
Зображення бейджів тепер розміщуються в колах.
-
На сторінках бейджів змінено шрифти заголовків і текстових блоків для покращення читабельності.
Сторінка “Магазин призів”:
-
Назву сторінки винесено в окремий блок.
-
Поліпшено відображення категорій, до яких належать призи.
-
На сторінках призів оновлено кнопку купівлі призу, а також виправлено розміщення та шрифти коду призу, опису призу та іншої інформації про приз.
-
На сторінці Оформлення замовлення назву сторінки винесено в окремий блок, а також додано можливість під час оформлення замовлення використати існуючий у системі номер телефону користувача або змінити його.
-
На сторінці Історія замовлень додано сортування за датою (від новіших до старіших і навпаки).
Сторінка “Новини”:
-
Збільшено розмір пагінації у банері для зручнішого перемикання між новинами.
-
Додано фільтрацію новин за датою — користувач може вибрати, за який період відображати новини.
-
У картках новин тепер відображаються лише чотири рядки тексту. Якщо новина містить більше тексту, повний перегляд стає доступним після натискання на Читати більше. Для згортання повного перегляду новини передбачена кнопка Приховати.
-
Посилання, яке міститься в новині, тепер можна переглянути, натиснувши кнопку Посилання.
Модуль «Управління користувачами»
- Можливість змінювати тексти повідомлень під час авторизації через http://ID.GOV.UA
Додано можливість змінювати тексти повідомлень під час входу користувачів на платформу МОСО за допомогою державної інтегрованої системи електронної ідентифікації. Це дозволяє організаціям налаштовувати повідомлення відповідно до своїх вимог та нагадувати користувачам про можливість автентифікації через державний портал.
Локалізацію та кастомізацію повідомлень для користувачів, які проходять автентифікацію через цей сервіс, реалізовано за допомогою спеціального рішення. Налаштування автентифікації через електронний підпис для клієнтів потребує виконання певних організаційних і технічних процедур, зокрема організаціям потрібно укладати прямі договори з http://ID.GOV.UA , щоб отримати відповідний ключ. Розробка рішень на стадії шифрування та розшифрування інформації, яка передається, може бути реалізована нашою компанією за запитом.
Модуль «Зовнішній АРІ»
- Повідомлення про заборону оновлення облікового запису користувача
У логах Шлюзу імпорту організаційної структури з буферних таблиць додано функцію виведення повідомлення про неможливість оновити обліковий запис через увимкнену в ньому заборону на оновлення.Тепер адміністратор оперативно отримує інформацію, що обліковий запис користувача не оновлюється, і може відновити імпорт даних.
Як перевірити, чи здійснюється оновлення даних в обліковому записі користувача при імпорті даних:
-
Перейдіть до розділу Налаштування → Адміністрування → Очищення БД → Очищення хешів синхронізації. Слід очистити хеш синхронізації даних з буферними таблицями.
-
Перейдіть до розділу Налаштування → Зовнішній API → Управління зовнішнім API та оберіть Шлюз імпорту організаційної структури з буферних таблиць.
-
На сторінці Деталі шлюзу оберіть Управління джерелами даних.
-
Відкриється сторінка Стан шлюзу в розрізі джерел даних, де потрібно встановити стан Експорт успішно завершений.
-
Перейдіть на сторінку Управління системними задачами та запустіть задачу Організаційна структура / Імпорт організаційної структури з буферних таблиць.
-
Після завершення імпорту на сторінці Стан шлюзу в розрізі джерел даних відобразиться Імпорт успішно завершений.
-
Поверніться на сторінку Управління зовнішнім API → Шлюз імпорту організаційної структури з буферних таблиць → Використання шлюзу → Деталі. Якщо оновлення даних в обліковому записі користувача вимкнене, з’являється повідомлення “Оновлення облікового запису неможливе, оскільки для нього відключено функцію оновлення”, а також код і логін користувача, дані якого не можуть бути оновлені.
Як увімкнути/вимкнути оновлення даних в обліковому записі користувача:
-
Перейдіть до модуля Організаційна структура → Особи.
-
Знайдіть через Пошук осіб користувача, інформація про якого була імпортована з буферних таблиць. Якщо у нього вимкнено оновлення даних, буде відображатися статус Оновлення вимкнено, а під час імпорту в шлюзі з’являтиметься повідомлення про неможливість оновлення користувача.
-
Оновлення даних можна увімкнути або вимкнути на вкладці Оновлення за допомогою перемикача Заборонити оновлення.